Корона кризата ги зафати и проститутките. Цените преполовени

Десетина сексуални работнички кои својата таканаречена „тезга“ ја држат во реонот околу зградата на Македонската радио и телевизија, ноќната работа ја премостиле, па сега...

(Видео) Познатиот велешки тик-токер Душан Пауновски во хумана акција кај Атиџе

Познатиот велешки тик-токер Душан Пауновски денес направи хуман гест со помош на аптеките ,,Жива-Фарм,, и велешкиот маркет ланец ,,Жито-Маркети,, а и самиот тој донираше...

Легендарно ВИДЕО од Љубисав Иванов-Ѕинго

Со видео од прослава на ФК Силекс од 8 Јуни,2008 година, фудбалерите на ФК Силекс се простија од Љубисав Иванов-Ѕинго. Денот кога се одигра...

Внимавајте при изборот на влечки за дома, не се толку добри за вас како...

Симптомите на артритис, како што се болки и отоци на зглобовите на рацете и нозете, може да се влошат и засилат поради носењето домашни...

Вечерва се случува редок феномен со месечината

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

Најдобар рецепт за домашно сирење. Брзо и лесно

Дали некогаш сте пробале домашно сирење? Неговиот мек и не толку солен вкус е омилен на повеќето, а  наликува на популарната италијанска моцарела. Еве...

(ВИДЕО) Островот од кој никој не се вратил жив

Еден остров во Индонезискиот океан е невозможно да се посети ниту истражи, бидејќи членовите на домородното племе кое го населува се подготвени да ги...

(Видео) Громови на душа. 13 години без Тоше Проески

Тоа кобно врнежливо утро, слично како овие деновиве не разбуди кобната вест во трагична сообраќајна незгода кај Нова Градишка загинал Тоше Проески. Една од...

5 најдобри цвеќиња за прочистување на воздухот во домот

Во нашите домови, без оглед дали е стар или нов, се таложат отрови. Тие се наоѓаат во фарбите, пластиките, теписите, мебелот, растворите за чистење...

Др. Митов советува: 3 конкретни причини зошто јадењето пред спиење не е добра идеја

Сите понекогаш имаме нездрави оброци доцна во ноќта иако сме свесни дека тоа можеби и не е најдобриот избор. Но, што всушност се случува...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe