(Видео) ПРЕСПАВ 5-та сезона од 18 декември на МТВ

Првата епизода од македонската серија се емитуваше пред четири години и по само неколку епизоди, стана неверојатен хит. Како што велат од тимот, пансионот...

(Фото) Велешанката Мими од „Ѕвездите на Гранд“ откри од кој ја има наследено убавината

Велешанката Мими Јовановска која Балканот ја запозна од музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ со секој следен настап ги воодушевува сите, но и го зголемува...

(Видео) Како изгледа „ПЛАВУША КОГА МИЕ КОЛА“?!

Едноставно е... Бирате програм, го земате цревото и за неколку минути автомобилот е готов. Е ама, проблемот е што млазот е силен, па цревото...

(Видео) Погледнете ја досега најубавата божиќна реклама на Кока кола

Кока кола секоја година излегува со божиќна реклама па така и оваа. Она што е е поразлично од предходните што оваа реклама дефинитивно ги...

Преспав се враќа на ТВ екраните со НОВА 5-та СЕЗОНА

Популарниот пансион ,,Преспав,, од следниот месец се враќа на екраните со нова 5-та сезона. Снимањето е во тек, а најавате е дека ќе биде...

(Видео) – Велешанец Плус Велосипедист плус Пешачки и Вода резултираат со пад

Видео од социјалните мрежи како велешанец го развива велосипедизамот. Но, не оди се според планот. И покрај забранаа за поливање со вода на јавни...

Хороскоп до крајот на годината. Еве што ги очекува сите 12 знаци

Периодот до крајот на годината ќе биде астролошки и енергетски многу интензивен. Еве што ги очекува сите 12 знаци   Овен Љубов: Како ќе се развие вашата љубовна...

(Видео) Мими од Велес со „Судбо моја” направи бум во „Ѕвездите на Гранд”. Жирито...

Во последната емисија од 3-от круг на „Ѕвездите на Гранд" се појавија 5 Македонци. Оваа вечер беше среќна за тројца македонци, па така Гоце...

ФОТО: Се разголе македонската актерка од хумористичната серија „Преспав“

Македонската актерка Емра Куртишова која се прослави во улогата на Исаура во  серијата „Преспав“ објави фотографија на својот Инстаграм профил со што ги собра...

(Видео) Велешанецот Бојан Петковски – Пич Мајчин, учесник во Задруга 4

Задруга е српско реално шоу на Жeљко Митровиќ. Шоуто трае од 6 септември 2017 година, со голем успех, иако реакциите на критичарите се се...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe