Над 50 нови случаи со Ковид-19 денес во Велес

Денес во Велес се регистрирани 54 нови случаи со Ковид-19. Бројот на активни случаи континуирано расте и во меоментов со денешните случаи изнесува 774....

14 велешани кои прават најмногу пари

Велешката економија лани имала 14 компании кои направиле профити поголеми од 200.000 евра. Три од нив имаат профит што е еднаков или поголем од еден...

ПРОНАЈДЕНИ 18 ПАКУВАЊА СО ХЕРОИН Уапсен 48-годишен велешанец

Вчера вечерта околу 19.30 часот во Велес од полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес е лишен од слобода А.Н.(48) од...

Тепачка пред кафана во Велес. 21 годишно момче со тешки повреди завршило во болница

Во саботата вечер во СВР Велес, од Општа болница Велес било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Х.К.(21) од с.Горно...

34 лица се под надзор во домашна изолација – меѓу нив и Велешани

На денешната прес конференција министерот Венко Филипче изјави дека околу 34 лица се во домашна изолација и под константен надзор. Се работи за луѓе од...

ЛЕВИЦА ВЕЛЕС – ПАРТИСКИТЕ ВРАБОТУВАЊА ГИ ИСЕЛУВААТ МЛАДИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА

Вклучувањето на политиката во изборот при вработувањето е пракса која долго време е вкоренета во скоро сите локални и државни институции каде што мерило...

Бојаџиев: Општата болница во Велес располага со доволна количина лични заштитни средства и дезинфекциски...

Општата болница во Велес во моментов располага со доволна количина на лични заштитни средства за еднократна употреба: заштитни маски, ракавици, капи и каљачи, заштитни...

Велешанка лажела дека била силувана. ЌОТЕКОТ И ГО УДРИЛ СОПРУГОТ кога дознал дека го...

Жената лани во септември ја вознемири велешката јавност кога пријави дека била силувана но всушност, имала доброволен секс со пријавениот додека повредите и модриците...

Велешанец се уплашил од полицијата па настанала бркотница

СВР Велес поднесе кривична пријава против Ѓ.А.(22) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“. На...

Тело на мртва велешанка откриено во центар на градот

Во центарот на Велес во зграда кај старата библиотека пронајдено е телото на 66 годишна велешанка од страна на полицијата и противпожарната единица. Тие...