ИЗГОРЕ АВТОМОБИЛ ВО ВЕЛЕС Ја оставил колата на поправка и изгорела

Денес на ул.”Хаџи Косте” во Велес, околу 03.15 часот настанал пожар на патничко моторно возило „сеат ибица”, со битолски регистарски таблички сопственост на Т.П....

(Аудио) СКАНДАЛ: Директорката на Центарот за јавно здравје малтретира вработен

Нов скандал во Центарот за јавно здравје на Велес. В.Д. Директорот на Центарот за јавно здравје Велес г-а Анастасија Иванова, малтретира вработен Центарот. Користете ги копшињата...

ПОЛИЦИСКИТЕ ТИГРИ ВО АКЦИЈА ВО ВЕЛЕС – уапсено лице барано со потерница

Полициски службеници од САЕ Тигар во координација со АНБ вчера во 01.40 часот во месноста Лавчани на територија на Велес го приведоа З.Н. (30)...

Директен судир на автомобил и мотор. 21 годишен велешанец со тешки повреди

Попладнево на улица „Димитар Влахов“ во Велес во сообраќајка повредено е 21 годишно момче во директен судар на автомобил и мотор, соопшти портпаролот на...

(Вознемирувачко видео) 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато во центарот на градот од својата...

На социјалните мрежи се појави видео во кое 12 годишно девојче од Велес е физички нападнато во центарот на градот од својата врсничка. Додека...

118-те патници од Малта во изолација во хотел во Велес

Во изолација во хотел во Велес, во траење од 15 дена се однесени 118 македонски државјани , кои попладнево со чартер лет организиран од...

(ВИДЕО) КОЈ ГО УБИ ПОЛИЦАЕЦОТ ОД ВЕЛЕС, Пале или системот кој му ги простуваше...

Во КОД се разработи приказната за велешанката Пале Илоска. Таа бранејќи се од семејно насилство на кое била жртва со години, на крај заврши...

ВЕЛЕШАНКА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО НЕГОТИНО: Ќе се прави обдукција на телото

Велешанка на 31-годишна возраст е пронајдена мртва рано утрово во Неготино, информира Министерството за внатрешни работи. „На 25.12.2021 во 02.27 часот во Полициска станица Неготино...

Нов 7-ми случај во Велес од коронавирус

Денес е регистриран нов седми случај на коронавирус во Велес. Станува збор за тинејџер, средношколец кој заразата најверојатно ја добил од негов роднина кој...

(Фото) Ценовникот за паркирање во Велес. Граѓаните во ШОК

На последната седница на Советот на Општина Велес се донесе одлука за паркинг зоните го градот каде ќе се наплаќа паркирањето на автомобилите. Јавните...