ЉУТКОВ: Време е нашиот сакан Велес конечно да исчекори од четиригодишната апатија и да...

https://youtu.be/PTKvleyGm3g Во недела, со заокружување на бројот 7 за Марко Колев и за листата на советници која ја предводам, избирате чесни и посветени луѓе кои ќе...

ТРИ ТЕПАЧКИ ВО ВЕЛЕС ЗА САМО ТРИ ЧАСА

Полни раце работа имала велешката полиција во текот на вчерашниот ден расчистувајќи тепачки. Првата тепачка била пријавена во Полициската станица Велес од Ж.Д.(27) кој...

СДСМ ВЕЛЕС: Коста Нојков е адвокатот на фирмата која сакаше да ја рестартира Топилница

Кандидатот за советник, Коста Нојков е уште еден од ликовите на ДПМНЕ со темно минато и добро познат на велешката јавност како адвокат на...

ЛЕВИЦА ВЕЛЕС – ПАРТИСКИТЕ ВРАБОТУВАЊА ГИ ИСЕЛУВААТ МЛАДИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА

Вклучувањето на политиката во изборот при вработувањето е пракса која долго време е вкоренета во скоро сите локални и државни институции каде што мерило...

ПРОНАЈДЕНА МРТВА ЖЕНА ВО ВЕЛЕС

Во СВР Велес во понеделникот околу 18 часот било пријавено дека во стан на ул.„Гемиџиска“ во Велес била пронајдена почината 74-годишната Г.З.. Екипа на...

УАПСЕН ВЕЛЕШКИ ДИЛЕР. Полицијата одзела хероин, марихуана и таблети

Вчера вечерта околу 19.15 часот, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода К.Р.(35) од Велес. При претрес во неговиот дом и помошни...

ЉУТКОВ: Јас сум велешанец вработен во Скопје

Носителот на листата на кандидати за советници на ВМРО-ДПМНЕ за Велес., Зоран Љутков во доцен прес вечерва му одговори на Гајдов. СДС исплашени од...

ГАЈДОВ: Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Љутков до пред еден месец бил жител...

Дали носителот на листата за советници од ВМРО ДПМНЕ за Велес, Зоран Љутков до пред еден месец бил жител на Скопје, праша денеска Кирил...

22-годишен велешанец НАПАДНАТ НА РАБОТНОТО МЕСТО

Вчера 09.10.2021 во 11.00 часот Ѓ.Р.(22) од Велес пријавил дека во кругот на фабрика лоцирана во Бунарџик бил физички нападнат од негов колега М.И....

ДИМИТАР АБРАШЕВ – Време е за промени. Време е за Црвен Велес

Ми пречи хаосот во кој живееме, сите неправди кои ни се случуваат секојдневно. За жал, имам и лично искуство и сум се соочил со...