Денес не е земен ниту еден брис за корона тест преку системот,, мој термин,,

Преку системот,, мој термин,,  во Велес денес не е земен ниту еден брис за корона-тест. Бројот на земени брисеви од велешани изминатиов месец постојано...

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во логор на Голи Оток згасна животот на Панко Брашнаров, првиот...

На Голи Оток, во тн. „болница на работилиштето – мермер“, умрел македонскиот национален деец, народен учител, хуманист, воденичар, кафеџија, градинар и најстар пратеник на...

(Фотогалерија) Хаос на “велешка” патарина

По најавата на Владата за 80 часовен карантин за неколку градови во Македонија, скопјани масовно го напуштаат главниот град.

Мајката и синот кои беа пронајдени мртви во стан кај Жаба зграда, починале во...

Мајката и синот, кои на 6 април беа пронајдени мртви во стан кај Жаба зграда , починале во текот на март. Полицијата ги пронајде...

КОВИД 19 СЕ ВРАЌА. Велес повторно на корона мапата

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани се 36 нови случаи на Ковид-19 од кои во...

Два нови случаи на коронавирус во Велес

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-52, Куманово-21,...

За хаваријата на Маслодајна – Градоначалникот очекува кривична пријава за фабриката

Градоначалникот Аце Коцевски јавно одговори на обвинувањата  од Горан Лазов, директор на фабриката „Благој Ѓорев“ кој по излевањето на мазут го обвинува ЈКП „Дервен“...

ФАТЕНИ НА ДЕЛО: Уапсени двајца велешани при извршување кражба

Вчера во 14.40 часот, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода М.З.(30) и Е.Х.(21), двајцата од Велес. Тие биле затекнати при извршување...

ДЕФЕКТ НА ВОЗ направи хаос во ЦЕНТАРОТ НА ВЕЛЕС

Сообраќајот преку железничкит премин кај Новиот Мост „Гемиџии" во Велес денеска на пладне беше запрен, поради дефект на локомотива на товарен воз, кој сообраќал...

САМО ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ во велешката болница се со Ковид-19

Високите бројки на хоспитализирани пациенти во Општата болница Велес се зад нас. Денес таму се хоспитализирани само девет пациенти од кои само тројца се...