Еден од заразените велешани од Коронавирусот е на Инфективна клиника во Скопје

Според информациите кои ги доби veles365.com од Градската болница во Велес, еден од 3 велешани кои се заразени од Коронавирусот е однесен на Клиниката...

(Видео) Сведоштво на велешанецот Лазе Донев за „хуманитарниот“ лет и карантинот во Македонија

Лазе ја опишува ситуацијата во кој се наоѓаат нашите сограѓани кои се вратија со хуманитарни летови од разни делови на Европа. По пристигнувањето на аеродромот...

3-цата новозаразени со Коронавирусот се поврзани со претходно потврдените

Денес министерот Филипче потврди дека има 3 ново заразени лица од Велес. Тој на својот фејсбук профил само ја напиша бројката без никакви податоци. Велес365...

КОРОНАТА ЗЕМА УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ ВО ВЕЛЕС – Почина 43 годишен велешанец

Короната денес зема уште еден млад живот. Починат е 43 годишен велешанец на скопските клиники. Младиот велешанец предходно бил хоспитализиран на Инфективното одделение во...

Конфекцијата Алена и една пекара затворени поради состојбата со коронавирусот

Вработените на конфекцијата Алена и една пекара од денес се затворени поради можноста од инфицирани нивни вработени со коронавирусот. Засега нема информација дали вработените ќе...

ТЕПАЧКА ВО КАЗИНО ВО ВЕЛЕС

Вчера вечерта во Полициската станица Велес, Ѓ.А.(23) пријавил дека околу 21.30 часот во казино во Велес бил физички нападнат од Г.Ш.(42); информираат од СВР...

(Видео) Драма на железничкиот премин кај Дворови. Воз удри во автомобил

На железничкиот премин кај Дворови денес избегната голема несреќа. Автомобил кој се обидува да премине кај железничкиот премин одвај успева да се спаси од...

(Видео) Жестоко апсење на велешка патарина

Драма кај патарината Сопот: Полицијата апси дилери. Пред малку вистинска драма на патарината Сопот на автопатот Скопје-Велес. Наш читател ни прати видео од апсење...

Изјавите на заразените велешани: Имавме многу контакти со други луѓе изминативе денови

Денес на пресконференција на министерот Венко Филипче беше запрашан за состојбата на коронавирусот во Велес. На министерот му беше посочено дека во изјавите на заразените...

(Видео) Утринава ,,корона свадба,, во Велес

По вчерашниот неславен рекорд по број на заболени 241 за само еден ден, и покрај страшните предупредувања од американскиот Институт за здравствени мерења при...