ВОЗАЧОТ КОЈ ВОЗЕЛ 10 ГРАДОНАЧАЛНИЦИ НА ВЕЛЕС – Трајче Хаџи Арсов

Хаџи Арсов ги возел градските татковци на Велес од далечната 1974 година се до 2014 година кога се пензионирал. Во разговор за ММС, тој...

ВЕЛЕС ДОБИВА НОВ ПЛОШТАД Изградбата започнува од 15-ти јануари 2022 година

Градоначалникот Марко Колев денеска го потпиша договорот за грант со Делегацијата на Европска Унија  за реализација на проектот „Паметни решенија за Велес- продолжуваме“, со...

Директорот на ЈКП Дервен ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Директорот на ЈКП Дервен Антон Јовиќ според извори на Велес365 во текот на вчерашниот ден ја депонирал својата оставка во Општина Велес и заминал на...

УШТЕ ДВЕ КАСНУВАЊА ОД КУЧИЊА СКИТНИЦИ – Повторно каснато малолетно дете

Вчера повторно имало две каснувања од кучиња скитници кои граѓаните ги пријавиле во Полициската станица Велес. Прва пријавила 49-годишната В.Д од Велес која била...

СВЕТИНИКОЛЧАНЕЦ НАТЕПАЛ ВЕЛЕШАНЕЦ – Тепачка во центар

Вчера попладнето околу 14.30 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Солунска“ во Велес, Н.Л.(26) од Велес, по кратка вербална расправија, бил физички...

ДВЕ КАСНУВАЊА ОД КУЧЕ СКИТНИК – Нападнато и малолетно дете

Вчера две лица биле нападнати од кучиња скитници, информираат од СВР Велес. Првиот напад се случил на ул.„Нада Бутникошарева“ кога бил каснат Д.З.(34) од...

ГО НАПАДНАЛЕ ТРОЈЦА Истепан 18-годишник од Велес

На 07.11.2021 во 01.25 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Благој Ѓорев“ во Велес, по кратка расправија, И.М.(18) од Велес бил физички...

(Видео) СКАНДАЛ: Тиквеш доби подарок против Борец. Досуден непостоечки пенал

Фудбалерите на Тиквеш на денешниот натпревар беа во негатива против велешки  Борец, но успеаја да се вратат пред полувремето со погодок од пенал. Токму...

ВЕЛЕШАНЕЦ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ПРИ ГРАДБА НА ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ

Во скопската полиција, вчера, околу 17 часот, било пријавено дека во болницата „Аџибадем Систина“ со тешки повреди бил донесен В. П. (50) од Велес....

(Фото) АВТОМОБИЛ СЕ ПРЕВРТЕ НА КРОВ Сообраќајка на автопатот Велес-Скопје

Сообраќајна несреќа се случила утринава на регионалниот пат Скопје-Велес, на 3-5 километри пред патарината во Велес, информираат читатели на „Слободен печат“ кои  испратија фотографии од лице...