Денес повторно голем број на нови Ковид-19 случаи. Оздравени велешани нема

Во последните 24 часа во Велес се регистрирани 46 нови случаи на Ковид-19 додека оздравени велешани нема. Последниве десет дена Велес бележи голем раст...

(Видео) СКАНДАЛ: Тиквеш доби подарок против Борец. Досуден непостоечки пенал

Фудбалерите на Тиквеш на денешниот натпревар беа во негатива против велешки  Борец, но успеаја да се вратат пред полувремето со погодок од пенал. Токму...

За Џамбаски Велес е бугарски град

Пратеникот во Европскиот парламент и заменик претседател на ВМРО-БНД, Ангел Џамбаски кажа под кои услови Бугарија би можела да го признае македонското малцинство.  „Бугарските...

Огласи за директори на велешкиот музеј и библиотека

По четврти пат се објавува конкурсот за избор на директор на Народниот музеј во Велес. На предходните три огласи не се пријави ниту еден...

(Видео) Улица или река “Благој Ѓорев”?

По секој поголем или помал дожд главната улица приликува на брзак па велешани се во дилема за момент дали е тоа главната градска улица...

ПОЖАР ВО ВЕЛЕС: Изгоре покрив на штала

Верољуб Додевски, портпаролот на СВР Велес информираше дека во СВР Велес било пријавен пожар на кровна конструкција на штала, сопственост на С.С.(61) од Велес....