ВМРО-ДПМНЕ Велес: Власта на СДСМ во Велес нема ниту контрола, ниту знае како да...

Реакција на вчерашната прес-конференција на Градоначалникот Аце Коцевски Власта на СДСМ во Велес нема ниту контрола, ниту знае како да се справува со КОВИД пандемијата. Вчера...

НЕМАЊЕ КВАЛИТЕТНИ КАДРИ ВО ВЕЛЕС?

"Средношколскиот дом, Градскиот музеј, ЈКП Дервен, ЈП Парк спорт, Детските градинки сите имаа за директор вршител на должност. За жал во Велес...

НЕ ПРЕСТАНУВААТ ДОНАЦИИТЕ ОД ХУМАНИТЕ ЛУЃЕ ЗА ВЕЛЕШКОТО СЕМЕЈСТВО ЈОВАНОВИ

Она што семејството Јованови од Велес го добиле како донација, а ќе им претставува вишок, ќе го донираат на други семејства, на кои им...

Министерот без ресор Бајрам во посета на Општина Велес и на ромското население

Mинистерот без ресор задолжен за импементација на Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите Музафер Бајрам денеска ги посети велешките Роми на...

Обновата го враќа достоинството на македонската култура и образованието

Културата и образованието се темелот на секој општествен развој. Преку нив државата се интегрира во светот. Благодарение на нив таа станува јасно препознатлива, се...

Мотоциклист тешко повреден во Велес

Мотоциклистот А.К. (67) од Велес е тешко повреден откако вчера попладне изгубил контрола и паднал на коловозот на улицата „8-ми Септември“ во Велес. -Во незгодата, мотоциклистот...