Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Во Полициската станица во Велес вчера се приведени И.Т.(20). Д.Т.(28) и М.Т.(49) од велешкото село Долно Караслари поради основано сомнение за сторено кривично дело...

Лазов: На 12 Април народот ќе ја казни оваа валкана и погубна политика на...

Пред почетокот на кампањата за предвремените парламентарни избори 2020 година граѓаните на Велес имаат неколку прашања до власта, до градоначалникот Аце Коцевски, но и...

НЕ ПРЕСТАНУВААТ ДОНАЦИИТЕ ОД ХУМАНИТЕ ЛУЃЕ ЗА ВЕЛЕШКОТО СЕМЕЈСТВО ЈОВАНОВИ

Она што семејството Јованови од Велес го добиле како донација, а ќе им претставува вишок, ќе го донираат на други семејства, на кои им...

Сообраќајка на патот Скопје-Велес, со механизација се извлекува излизган камион

Сообраќајна незгода се случила на автопатот Велес-Скопје во која се излизгал еден камион, денес надлежните служби се обидуваат да го извлечат, пренесува...

Министерот без ресор Бајрам во посета на Општина Велес и на ромското население

Mинистерот без ресор задолжен за импементација на Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите Музафер Бајрам денеска ги посети велешките Роми на...

НЕМАЊЕ КВАЛИТЕТНИ КАДРИ ВО ВЕЛЕС?

"Средношколскиот дом, Градскиот музеј, ЈКП Дервен, ЈП Парк спорт, Детските градинки сите имаа за директор вршител на должност. За жал во Велес...