Велешанец НА КОНГРЕСОТ НА УЕФА ВО АМСТЕРДАМ, а првиот човек на ФСС „ФАТИЛ“ КОРОНА

Славиша Кокеза, претседателот на Фудбалскиот Сојуз на Србија и дефинитивно е заразен од коронавирусот. Последните информации од Белград, барем според тамошните медиуми, велат дека тој...

78 години од Штрајкот на велешките гимназијалци

Велешките гимназијалци на 14 март 1942 година го кренаа својот глас против воведување на бугарскиот како мајчин јазик во наставата и против асимилаторската политика...

Додека кафитериите во Велес после 18 часот не работат, крадците оперираат

Според нашите неофицијални информации кафичот Каса, кој се наоѓа на главната улица, Благој Ѓорев ноќеска бил ограбен. Се работи за инвентар од тарасата на...

Грижата за здравјето на граѓаните е на прво место

Почитувани сограѓани Во време кога пандемијата на корона вирусот претставува опасна закана за светот, се наоѓаме во исклучително тежок и неизвесен период, кога е потребен...

Што КОРОНАВИРУС- Велешани никако не смеат да го испуштат кафето на сонце!!!!

И покрај препораките од Светката здравствена организација, а потврдени од нашите власти, да се избегнуваат јавни собири и да се седи дома, младите од...

Општина Велес со препорака за таксистите- дезинфицирајте ги вашите возила на двевна основа!!

Согласно препораките дадени од Владата на РСМ, а во врска со мерките и активностите за превенција од ширење на вирусот COVID – 19, Општина...

ФОТО- Кафичите ја почитуваа препораката на Владата!!!

По препорака од Владата, сите кафитерии и ресторани да не работат после 18 часот заради состојбата со КОВИД19 или попознат како Коронавирус, од велешките...

Оставка во владеачкото мнозинство во Советот на општина Велес

На вчерашната 53-та седница на Советот на Општина Велес, поранешниот претседател на Советот и советник од редовите на СДСМ, Душко Петров си дал оставка. Неотповикливата...

Кино во Велес?!?! Можеби по една година од денес

Во Велес со години наназад единствена забава во слободното време на младите се само кафулињата и дискотеките, а за некои од нив и сè...

ВМРО-ДПМНЕ ги објави листите за пратеници- ДВАЈЦА ВЕЛЕШАНИ во 3ката, Јанушев носител, Здравковски на...

Вечерва Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ги изгласа своите кандидатски листи за предвремените парламентарни избори на 12ти април. Носител на 3тата изборна единица е велешанецот Игор...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe