30 ГОДИШЕН ВЕЛЕШАНЕЦ ЈА ИСТЕПАЛ СОПРУГАТА – Го пријавила во полиција па го уапсиле

Вчера во СВР Велес Р.С.(30) од Велес пријавила дека околу 12.00 часот во куќа на ул.„8-ма Велешка бригада“, каде живее со невенчаниот сопруг А.В.(30)...

БРАТЧИЊАТА НА 4 И 8 ГОДИНИ КОИ ИСЧЕЗНАА СЕ ВРАТИЛЕ ДОМА: Бевме да се...

Две братчиња од Велес на возраст од четири и осум години беа пријавени од страна на нивниот татко С.Б. (39) за исчезнати. Тој го...
Фото - илустрација

ЗАМИНАЛЕ ОД ДОМА И НЕ СЕ ВРАТИЛЕ – Две велешанчиња ги бара полицијата

Вчера велешанецот С.Б.(39) пријавил дека двете малолетни деца заминале од дома и досега не се пронајдени. Во 03.30 часот во Полициската станица Велес С.Б.(39)...

КРИЕЛ МАРИХУАНА ВО БУРЕ КАЈ БАБА МУ – Уапсен велешанец кој го повторил кривичното...

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против еден велешанец за кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

ВЕЛЕС ДОБИВА НОВ ПЛОШТАД Изградбата започнува од 15-ти јануари 2022 година

Градоначалникот Марко Колев денеска го потпиша договорот за грант со Делегацијата на Европска Унија  за реализација на проектот „Паметни решенија за Велес- продолжуваме“, со...

КАЈ ТРГОВСКИ ПРЕГАЗЕНА СТАРИЦА: Со тешки повреди префрлена во болница

Вчера утрината во 10.00 часот на ул.„Благој Ѓорев“, пред трговски центар во Велес, патничко возило „хјундаи“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Т.М.(27) од...

(Видео) СКАНДАЛ: Тиквеш доби подарок против Борец. Досуден непостоечки пенал

Фудбалерите на Тиквеш на денешниот натпревар беа во негатива против велешки  Борец, но успеаја да се вратат пред полувремето со погодок од пенал. Токму...

УБИЕН ПОЛИЦАЕЦ ОД ВЕЛЕС – Девојката го прободела со нож во срце

Ноќеска околу 2:30 минути итната медицинска помош примила повик за интервенција на ул. Максим Горки во Велес. Прегледот на лекарскиот тим констатирал смрт кај...

(Видео) ИЗГОРЕ АВТОБУС ВО БУГАРИЈА – Меѓу жртвите има и велешани

Македонскиот автобус синоќа околу 21 часот влегол во Бугарија од граничниот премин „Капитан Андреево”. Според првичните информации загинале 45 македонски државјани, а 7 преживеале....

ГО НАПАДНАЛЕ ТРОЈЦА Истепан 18-годишник од Велес

На 07.11.2021 во 01.25 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Благој Ѓорев“ во Велес, по кратка расправија, И.М.(18) од Велес бил физички...