(Фото) Нов асфалт ќе добие и улица “АСНОМ”

Асфалтирањето на улиците во Велес зема замав во последно време. По влезовите на градот и улицата од потегот од кривината за Брза Помош до...

ИНТЕРВЈУ со Ангел Драскачев, медицински техничар – Ниски плати, лоши услови за работа но...

Во деновиве кои изминаа најчесто во 90% од медиумскиот простор се присутни лекарите, Велес365 разговараше со  Ангел Драскачев медицински техничар кој со вас ќе...

Медицинска сестра од Општа болница Велес позитивна на корона

Медицинска сестра која работи на детското одделение во велешката болница денес добила позитивен резултат на корона-тестот. Во моментот се наоѓа на лекување во инфективното...

Семејството на исчезнатиот велешанец моли за помош

Семејството на велешанецот кој исчезна при обидот за помош на екипата на ЕВН со апел до сите граѓани да им се помогне во потрагата. ИТНО...

(Фото) Во сабота започнува изградбата на Градскиот затворен пазар

Завршена е демонтажата на тезгите од горниот дел на Градскиот пазар. Истите се пренесени на привремена локација на паркингот помеѓу Мало мовче и Кафаната...

Д-р Славица Трајкова со реакција за доделените плакети од Македонско лекарско друштво

Македонското лекарско друштво и годинава, по повод Светскиот ден на здравјето, 7-ми април, додели награди и признанија за постигнати резултати во струката, здравството и работата...

(Фото) Лазе Петрушевски за именденот подели 30 топли оброци на социјално ранливите категории

Наместо традиционално одбележување на Именденот, волонтерот во Цврениот Крст Велес Лазе, годинава се одлучи тоа да го направи преку донација на топол оброк за...

ДВЕ ВЕЛЕШАНКИ ЖРТВИ НА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО од нивните брачни партнери

Две велешанки биле жртви на семејно насилство во текот на вчерашниот ден. Вчера во полициската станица Велес 53-годишна жена од Велес пријавила дека во...

Пациент од инфективното одделение во Велес префрлен на скопските клиники

62 годишниот жител на с.Јаболчиште кај кого денес беше потврдено присуството на коронавирусот денес е префрлен на скопските клиники. Тој во велешката болница бил...

Започна изградбата на систем за водоснабдување на с. Отовица

Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски, заедно со министерот за локална самоуправа, Горан Милевски и директорот на Центарот за развој на Вардарскиот плански регион,...