Ноќеска драма пред Општата болница Велес

Пациент од с.Оризари кај кого бил дијагностициран коронавирусот и бил со тешки компликации синоќа повеќе од 4 часа неможел да биде префрлен на скопските...

ПОТВРДЕНО: 3ца заболени од Коронавирусот во Велес

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (20), Куманово (3),...

Тепачка кај Трговскиот- против тројца велешани ќе има кривични пријави

Во текот на вчерашниот ден, 25.03.2020 година тројца велешани имале физичка пресметка. На тепачката и претходело кратка расправија помеѓу тројцата инволвирани. Според билтенот на СВР...

Трагедија го потресе Велес: Млад велешанец скокнал од железен мост

Според неофицијални информации млад велешанец на околу триесетина години пред околу еден час скокнал од железен мост во Велес. Пронајден е мртов. Полицијата времено...

ГРАБЕЖ во ВЕЛЕС- Ја ограбил, и ја одзел платежната картичката и од банкомат си...

СВР Велес поднесе кривична пријава против А.В.(29) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и навлегување во компјутерски систем“....

Еден од заразените велешани од Коронавирусот е на Инфективна клиника во Скопје

Според информациите кои ги доби veles365.com од Градската болница во Велес, еден од 3 велешани кои се заразени од Коронавирусот е однесен на Клиниката...

3-цата новозаразени со Коронавирусот се поврзани со претходно потврдените

Денес министерот Филипче потврди дека има 3 ново заразени лица од Велес. Тој на својот фејсбук профил само ја напиша бројката без никакви податоци. Велес365...

(Видео) Сведоштво на велешанецот Лазе Донев за „хуманитарниот“ лет и карантинот во Македонија

Лазе ја опишува ситуацијата во кој се наоѓаат нашите сограѓани кои се вратија со хуманитарни летови од разни делови на Европа. По пристигнувањето на аеродромот...

Конфекцијата Алена и една пекара затворени поради состојбата со коронавирусот

Вработените на конфекцијата Алена и една пекара од денес се затворени поради можноста од инфицирани нивни вработени со коронавирусот. Засега нема информација дали вработените ќе...

(Видео) Драма на железничкиот премин кај Дворови. Воз удри во автомобил

На железничкиот премин кај Дворови денес избегната голема несреќа. Автомобил кој се обидува да премине кај железничкиот премин одвај успева да се спаси од...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe