ТРОЈЦА НАТЕПАЛЕ ЕДЕН: Жител на Г.Оризари нападнат во Велес

Вчера вечерта околу 19.00 часот во СВР Велес, А.К.(39) од с.Гoрно Оризари, велешко, пријавил дека на ул.„Благој Ѓорев“ во Велес, по претходна расправија, бил...

ПЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ во сообраќајката кај ,,Паб-от,,

СВР Велес излезе со официјална информација за сообраќајната незгода која се случи синоќа по полноќ кпга возило влета во ,,Паб,, кај Офицерскиот дом.    ,,На 04.12.2021...

(Фото) СО АВТОМОБИЛ ВЛЕТАЛ ВО ПАБ – Нема информации за повредени

Синоќа се случила сообраќајна несреќа во која автомобил влетал во ,,Паб,, кај офицерскиот дом. Неофицијално на масите имало и гости. Повеќе информации се очекуваат...

КАЈ ТРГОВСКИ ПРЕГАЗЕНА СТАРИЦА: Со тешки повреди префрлена во болница

Вчера утрината во 10.00 часот на ул.„Благој Ѓорев“, пред трговски центар во Велес, патничко возило „хјундаи“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Т.М.(27) од...

БРАТЧИЊАТА НА 4 И 8 ГОДИНИ КОИ ИСЧЕЗНАА СЕ ВРАТИЛЕ ДОМА: Бевме да се...

Две братчиња од Велес на возраст од четири и осум години беа пријавени од страна на нивниот татко С.Б. (39) за исчезнати. Тој го...
Фото - илустрација

ЗАМИНАЛЕ ОД ДОМА И НЕ СЕ ВРАТИЛЕ – Две велешанчиња ги бара полицијата

Вчера велешанецот С.Б.(39) пријавил дека двете малолетни деца заминале од дома и досега не се пронајдени. Во 03.30 часот во Полициската станица Велес С.Б.(39)...

КРИЕЛ МАРИХУАНА ВО БУРЕ КАЈ БАБА МУ – Уапсен велешанец кој го повторил кривичното...

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против еден велешанец за кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

30 ГОДИШЕН ВЕЛЕШАНЕЦ ЈА ИСТЕПАЛ СОПРУГАТА – Го пријавила во полиција па го уапсиле

Вчера во СВР Велес Р.С.(30) од Велес пријавила дека околу 12.00 часот во куќа на ул.„8-ма Велешка бригада“, каде живее со невенчаниот сопруг А.В.(30)...

ЈКП ДЕРВЕН СО НОВ ДИРЕКТОР – Горан Наунчев

По две недели од оставката на досегашниот директор на ЈКП Дервен, Антон Јовиќ на негово место како в.д директор од страна на градоначалникот на...

(Видео) ИЗГОРЕ АВТОБУС ВО БУГАРИЈА – Меѓу жртвите има и велешани

Македонскиот автобус синоќа околу 21 часот влегол во Бугарија од граничниот премин „Капитан Андреево”. Според првичните информации загинале 45 македонски државјани, а 7 преживеале....