(Фото) Летечки објекти на небото над Велес вечерва

Многумина велешани беа збунети од вечерашната гледка на небото над градот кога неколку светлечки објекти се движеа по рамномерна линија некои дури и коментираа...

(Видео) Коцевски: Доколку сакате со кола во центар треба да платите за таа привилегија

Градоначалникот Аце Коцевски денес на прес конференцијата се осврна на зонското паркирање кое предизвика големи реакции кај велешани. Бидејќи во минатите десетина дена имаше...

(Видео) Коцевски: Центарот на Велес ќе добие сосема нов лик

Градоначалникот Аце Коцевски на денешната прес конференција информираше дека пред два дена имале презентација од страна на професорите од Архитектонскиот факултет кои го добиле...

Потенцијално болни граѓани лутаат по здравствените институции во Велес

Бројот на термини за тестирање за Ковид-19 е зголемен но негативна појава е тоа што граѓани кои не се од Велес,а добиле термин за...

Времето викендов

Понекаде во котлините ќе се задржи магливо и ќе има умерена до значителна облачност. Врнежите преку ноќта краткотрајно ќе престанат, а ветерот ќе намалува...

Семејна драма во Градско: Ѝ го одзел малолетниот син на сопругата, па ги удрил...

Вчера во СВР Велес, 50-годишна кавадарчанка, пријавила дека во 13:50 часот во домот во Градско дошол нејзиниот сопруг, 50-годишниот Г.З., со кого е во...

Денес повторно висока бројка на велешани со корона инфекција

По неколкудневно затишје во однос на бројот на нови случаи со корона инфекција во наспроти оздравените денес во Велес бројките имаат повторно негативен тренд....

(Видео) Здравковски: Членовите на СДСМ треба да се оградат од Заев и неговите постапки

Со србите се удара у грудима неговима, го грците е на калимера и калиспера, со бугарите бил брат и високите сме биле сшти хора.Овој...

АЕК извештај: Велес во градовите со најбрз мобилен интернет на А1 мрежата

Продолжува мерењето на квалитет на мрежите што го спроведува Агенцијата за електронски комуникации (АЕК). По Скопје, Куманово, Тетово Гостивар, Крива Паланка и општина Илинден,...

Слика од градските гробишта: Домашни животни, измет и скршени надгробни плочи и споменици

Искршени надгробни плочи и споменици. Ова се се почестите слики на гробиштата кај црквата ,,Св.Спас,, во Велес. Граѓаните попусто досега апелираат и бараат да...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe