Велешанец три пати „оперирал“ во иста спортска обложувалница, ама го фатиле

СВР Велес поднесе кривична пријава против К.Г.(30) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела, две за „тешка кражба на...

Семејно насилство. БРАТОТ СИ ЈА ИСТЕПАЛ СЕСТРАТА

Вчера попладнето околу 15 часот во СВР Велес било пријавено дека во семејната куќа во Велес, М.Д на возраст од 26 години, по вербална...

ВЕЛЕШАНКА ГО НАПАДНАЛА ВОНБРАЧНИОТ СОПРУГ

Вчера во Полициската станица Велес, 43 годишен маж од Велес пријавил дека куќата каде што живее бил физички напднат од неговата вонбрачна сопруга А.Т...

Ммс: ВЕЛЕШКИ НАУЧНИК РАБОТИ НА ЛЕК ЗА КОРОНА

На почетокот на пандемијата во 2020 година, Шпанија покрај Италија беше една од најпогодените земји во светот, а во последните месец и половина Делта...

КОВИД 19 СЕ ВРАЌА. Велес повторно на корона мапата

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани се 36 нови случаи на Ковид-19 од кои во...

Оризарец ИСЧЕЗНАТАТА СОПРУГА ЈА ПРОНАШОЛ кај нејзината тетка

Вчера во Полициската станица Велес, Х.Ш.(48) од с.Горно Оризари, велешко, пријавил дека неговата сопруга А.Л.(37), за која на 01.06.2021 пријавил дека се одделечила од...

Окикукаи уечи рју Македонија Хомбу доџо Велес го одржа редовниот семинар во Охрид (Фото/...

Во периодот од 16 – 18 јули, во организација на Окикукаи уечи рју Македонија Хомбу доџо Велес, се одржа редовниот семинар, но овојпат во...

Малолетно девојче НАПАДНАТО ОД КУЧЕ СКИТНИК

Напад од куче скитник бележи полицискиот билтен за изминатите 24 часа. Вчера во вечерните часови во околината на Градскиот пазар на улица ,,Димитар Влахов,,...

Насилство кај Црна Џамија. НАПАДНАТА ВЕЛЕШАНКА

Вчера во Полициската станица во Велес, Е.Ј.(24) од Велес пријавила дека околу 16.30 часот на ул.„Стеван Богоев“ во Велес била физички нападната од У.Д.(36)....

ПОЖАРНИКАРИ ГО ВАДЕЛЕ ВОЗАЧОТ чиј автомобил беше удрен од воз кај с.Оризари

Вчера во 16.30 часот било пријавено дека на пругата помеѓу железничките станици Велес и Чашка, поточно на патен премин кај с.Горно Оризари се случила...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe