(Фото) Кајак Клубот Арка-Борец од Велес НАЈУСПЕШЕН КЛУБ ВО ЗАВИДОВИЧИ, БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

Кајак Кану Клуб Арка-Борец од Велес го продолжува учеството на натпревари. Изминатиот викенд Кајак Кану Клуб Арка-Борец од страна К.К.К Младост од Завидовичи, Босна...

БОРЕЦ СЕ ЗАСИЛИ СО НЕХАР САДИКИ

Борец доби уште едно ново име во своите редови. Тимот од Велес го ангажираше Нехар Садики, екс фудбалер на Работнички и на неколку други...

По три години пауза ДЕЈАН СТЕФАНОВСКИ СЕ ВРАЌА ВО КАФЕЗОТ

По три години пауза, велешкиот ММА борец, Дејан Стефаноски, се враќа во октагонот. Причина за долгото отсуство биле многуте проблеми со кои се соочил...

Окикукаи уечи рју Македонија Хомбу доџо Велес го одржа редовниот семинар во Охрид (Фото/...

Во периодот од 16 – 18 јули, во организација на Окикукаи уечи рју Македонија Хомбу доџо Велес, се одржа редовниот семинар, но овојпат во...

Велешкиот кајакар Спасиќ во борба за ТОП 10 НА СВЕТСКАТА РАНГ ЛИСТА

Македонскиот спуст репрезентативец Љубомир Спасиќ изминатиот период од 02.07 до 04.07.2021 учествуваше на три кола од светскиот куп во Бања Лука (Босна и Херцеговина)....

Димче Тодоровски назначен за НОВ ТРЕНЕР НА ЛОКОМОТИВА ГРАДСКО

Димче Тодоровски е назначен за нов тренер на новиот второлигаш Локомотива Градско. Тодоровски во минатото беше на клупата на Плачковица, сега ја добива довербата...

“ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА“ и “МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ КУРВА ГОЛЕМА“ ќе се казнува дебело

Со новите измени на Законот за спречување на насилство и недостојно однесување на спортските натпревари, товарот за недоличното однесување на навивачите ќе го понесат...

За ФК Борец потпишаа Аргентинец и поранешен фудбалер на Вардар

Екипата на Борец 1919 успеа да договори уште две нови имиња за наредната сезона.  Клубот од Велес откако ги обезбеди потписите на Енсар Љума,...

(Галерија) ФК БОРЕЦ ја претстави поставата за претстојната фудбалска сезона

Фудбалскиот клуб Борец 1919 ги засили своите редови пред почетокот на престојната сезона со неколку нови фудбалери. За екипата од Велес во претстојната сезона ќе...

Кристијан Лазаров член на ККК Арка-Борец заврши како 3-то пласиран во Србија

Викендов во Бајна Башта бо Р.Србија се одржа второ коло од куп натпреварите на кој учество зема и Кристијан Лазаров од Велешкиот Кајак Кану...