Окикукаи уечи рју Македонија Хомбу доџо Велес го одржа редовниот семинар во Охрид (Фото/...

Во периодот од 16 – 18 јули, во организација на Окикукаи уечи рју Македонија Хомбу доџо Велес, се одржа редовниот семинар, но овојпат во...

Велешкиот кајакар Спасиќ во борба за ТОП 10 НА СВЕТСКАТА РАНГ ЛИСТА

Македонскиот спуст репрезентативец Љубомир Спасиќ изминатиот период од 02.07 до 04.07.2021 учествуваше на три кола од светскиот куп во Бања Лука (Босна и Херцеговина)....

Димче Тодоровски назначен за НОВ ТРЕНЕР НА ЛОКОМОТИВА ГРАДСКО

Димче Тодоровски е назначен за нов тренер на новиот второлигаш Локомотива Градско. Тодоровски во минатото беше на клупата на Плачковица, сега ја добива довербата...

“ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА“ и “МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ КУРВА ГОЛЕМА“ ќе се казнува дебело

Со новите измени на Законот за спречување на насилство и недостојно однесување на спортските натпревари, товарот за недоличното однесување на навивачите ќе го понесат...

За ФК Борец потпишаа Аргентинец и поранешен фудбалер на Вардар

Екипата на Борец 1919 успеа да договори уште две нови имиња за наредната сезона.  Клубот од Велес откако ги обезбеди потписите на Енсар Љума,...

(Галерија) ФК БОРЕЦ ја претстави поставата за претстојната фудбалска сезона

Фудбалскиот клуб Борец 1919 ги засили своите редови пред почетокот на престојната сезона со неколку нови фудбалери. За екипата од Велес во претстојната сезона ќе...

Кристијан Лазаров член на ККК Арка-Борец заврши како 3-то пласиран во Србија

Викендов во Бајна Башта бо Р.Србија се одржа второ коло од куп натпреварите на кој учество зема и Кристијан Лазаров од Велешкиот Кајак Кану...

Велешанецот Костадин Петров по две сезони во странство потпиша за Металург

По двве сезони минати како интернационалец и вкупно три откако си замина од „Автокоманда“, во Металург се враќа македонскиот пивот Костадин Петров (29). Побогат за...

(Фото) МТВ ги промаши сите знамиња на државите на Европско, НО ГО ПОГОДИ ИМЕТО

Македонската радио телевизија во најавата за Европското првенство во фудбал на кое за прв пат ќе игра Македонија успеа да ги промаши сите знамиња...

КК Арка Борец од Велес се враќа со медали од натпреварот во Чачак

Недела 23.05.2021 се одржа прво коло од куп натпреварите во Србија во кајак спуст за млади пионери,пионери и кадети во Чачак од отворен карактер. На...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe