Десетгодишно девојче пронајдено удавено во Мала Река

Десетгодишната Ешуриме Беќирова од село Бањица, која вчера утрото исчезна и се бараше во надојдените води на Мала Река, утрово е пронајдена под селото,...

Ги ограбиле неговите ќерки додека тој е во Италија- вооружан грабеж во Чашка

На 08.03.2020 во 03.45 часот во Полициското одделение Чашка, Џ.И.(51) од с. Сливник пријавил дека во периодот од 03.00 до 03.30 часот истата ноќ...

Две деца повредени, „бмв“ излетало на патот Велес – Извор

Патничко возило „бмв“, со велешки регистарски ознаки, управувано од И.З. (30) од с ело Горно Врановци, општина Чашка, излетало од коловозот. Несреќата се случила вчера...