Две деца повредени, „бмв“ излетало на патот Велес – Извор

Патничко возило „бмв“, со велешки регистарски ознаки, управувано од И.З. (30) од с ело Горно Врановци, општина Чашка, излетало од коловозот. Несреќата се случила вчера...

Ги ограбиле неговите ќерки додека тој е во Италија- вооружан грабеж во Чашка

На 08.03.2020 во 03.45 часот во Полициското одделение Чашка, Џ.И.(51) од с. Сливник пријавил дека во периодот од 03.00 до 03.30 часот истата ноќ...

Десетгодишно девојче пронајдено удавено во Мала Река

Десетгодишната Ешуриме Беќирова од село Бањица, која вчера утрото исчезна и се бараше во надојдените води на Мала Река, утрово е пронајдена под селото,...

Наставничката ТВРДИ: Немав контакт со моите родители во изминатите 15 дена

„Под потполна одговорност тврдам дека во изминатите 15 дена немав никаков контакт со моите родители“ – во телефонски разговор за ,,Фокус” информира наставничката –...

Се интензивира изградбата на рефионалниот пат Градско- Прилеп

Интензивно почнаа работите на рехабилитацијата на делницата од Фариш до Дреново во должина од околу 9,5 километри на патот Прилеп-Градско кој ќе добие нови...

Од утре изменет сообраќаен режим на делницата Велес – Градско

Поради санација на свлечиште (одрон) на регионалниот пат Р1102, делница Велес-Градско, транзитен дел низ Велес, од утре ќе има времено изменет режим на сообраќај. Како...

На Градскиот пазар во Градско утре продажба само на зеленчук и овошје

Поради состојбата со коронавирусот и зголемената потреба од снабдување со прехрамбени продукти на населението Општинскиот кризен штаб на Општина Градско одлучи од утре па...

Жителите за Лозово по 24 години за првпат добиваат 8 нови асфалтирани улици

Во Општина Лозово во тек се градежни активности за реконструкција и асфалтирање на улици и локални патишта. На увид на истите денеска дојде министерот...

Василевска: На 12 април следува Обновата, ненародната власт заминува засекогаш

Денеска сум повторно во Свети Николе. Луѓето бараат Обнова, очекуваат Промена. Три години никој не им посветил внимание на проблемите во Пеширово, во Азамбегово,...

Кире Лазаров со донација за Здравствениот дом во Свети Николе

Младите во Свети Николе организираат акција за помош на светиниколчани во борбата против корона вирусот. Тие нагласуваат дека најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров донирал...