Еден починат и два нови случаи – црн биланс на коронавирусот за денес

Денес на инфективната клиника во Скопје почина велешанецот кој беше од првите заразени со коронавирус во Велес од кластерот на заразени од шумското стопанство...

Велес како Вухан. 34 нови случаи за еден ден тројца починати

Од направените 2236 тестирања во изминатото деноноќие, регистрирани се вкупно 628 нови случаи на ковид-19. И денес на врвот според бројот на новозаболени е...

ЉУТКОВ: Време е нашиот сакан Велес конечно да исчекори од четиригодишната апатија и да...

https://youtu.be/PTKvleyGm3g Во недела, со заокружување на бројот 7 за Марко Колев и за листата на советници која ја предводам, избирате чесни и посветени луѓе кои ќе...

Еден починат и два нови случаи на коронавирус во Велес – Црната статистика за...

Денеска имаме нови 2 нови случаи на заразени со коронавирус во Велес. Се работи за инспектор од СВР Велес и вработен во текстилната индустрија...