Велес како Вухан. 34 нови случаи за еден ден тројца починати

Од направените 2236 тестирања во изминатото деноноќие, регистрирани се вкупно 628 нови случаи на ковид-19. И денес на врвот според бројот на новозаболени е...

Еден починат и два нови случаи на коронавирус во Велес – Црната статистика за...

Денеска имаме нови 2 нови случаи на заразени со коронавирус во Велес. Се работи за инспектор од СВР Велес и вработен во текстилната индустрија...

Еден починат и два нови случаи – црн биланс на коронавирусот за денес

Денес на инфективната клиника во Скопје почина велешанецот кој беше од првите заразени со коронавирус во Велес од кластерот на заразени од шумското стопанство...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe