ЉУТКОВ: Време е нашиот сакан Велес конечно да исчекори од четиригодишната апатија и да...

https://youtu.be/PTKvleyGm3g Во недела, со заокружување на бројот 7 за Марко Колев и за листата на советници која ја предводам, избирате чесни и посветени луѓе кои ќе...

Велес како Вухан. 34 нови случаи за еден ден тројца починати

Од направените 2236 тестирања во изминатото деноноќие, регистрирани се вкупно 628 нови случаи на ковид-19. И денес на врвот според бројот на новозаболени е...

Еден починат и два нови случаи на коронавирус во Велес – Црната статистика за...

Денеска имаме нови 2 нови случаи на заразени со коронавирус во Велес. Се работи за инспектор од СВР Велес и вработен во текстилната индустрија...

Еден починат и два нови случаи – црн биланс на коронавирусот за денес

Денес на инфективната клиника во Скопје почина велешанецот кој беше од првите заразени со коронавирус во Велес од кластерот на заразени од шумското стопанство...