Ќе се воведе ли полициски час во Македонија- Владата денес ќе одлучува

Министерството за внатрешни работи, Министерството за одбрана и Армијата на Република Северна Македонија ќе треба да направат детален оперативен план за спроведување на најстроги...

Филипче: Никој не погреши во текот на справувањето со коронавирусот

Иако Македонија е последна на сите светски листи по тоа како се справува државава со корона вирусот, министерот за здравство Венко Филипче вели дека...

3-ти август неработен ден

Во понеделник е неработен ден во Македонија за сите граѓани на нашата земја. Имено 2 август Денот на Републиката кој се паѓа во недела...

Казината ќе продолжат да работат по 18 часот, но не смеат да служат храна...

Крешник Бектеши, министерот за економија, денеска ги демантираше гласините во јавноста дека Нова Година ќе може да се прославува во казината и обложувалниците, кои...

Зголемени водостоите на природните езера

Водостојот на Дојранското Езеро е зголемен за три сантиметри во однос на вечра, а на Преспанското и Охридското Езеро за по еден сантиметар, покажуваат...

Брзото возење за 1-ви Мај заврши со 79 казни

Во текот на вчерашниот ден (01.05.2021) Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Велес – Скопје –...

Зимата доаѓа: Падна првиот снег

Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север...

За 50% зголемен бројот на активни случаи во Македонија од воведувањето на полицискиот час

Владата ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести, која засега не гледа причини за воведување построги мерки, иако оценката е дека епидемиолошката состојба...

СКАНДАЛ: За лекарите и полицајците нема пари за заштита, но Владата со итна уредба...

На последната седница, Владата на Спасовски донела Уредба со законска сила со која се врши пренамена на буџетски средства за исплата на плати на...

Денес огромен број на новозаразени во Македонија?

Последната информација која некои медиуми ја добија од Институтот за јавно здравје е дека само преку нивната лабораторија без приватните регистрирани се 52 случаи...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe