Со столица по глава- пријава за обид за убиство на 60 годишен маж од...

Основното јавно обвинителство во Велес  поднесе обвинителен акт против лице на 60-годишна возраст од Богданци за кривично дело „Убиство“ од член 123 став 1...

Единствената заболена од коронавирус во Македонија, денеска со негативeн резултат

Контролниот тест на единствената пациентка заболена од коронавирус во Македонија, денеска бил негативен, соопштија од министерството за здравство. „Тоа значи дека опаѓа нејзината инфективност, но...

Од Австралија и Сингапур ДОШЛЕ ВО СКОПЈЕ: Две лица се тестираат за коронавирус

Двајца гости во хотел во центарот на Скопје моментално се тестираат за евентуална инфекција од коронавирус, информираше на денешната прес конференција министерот за здравство...

Инвеститорите ја заобиколуваат Македонија- Во Србија нова фабрика со плати од 1.900 евра

Македонија ја заобиколуваат инвеститорите, а за тоа говорат сите факти и податоци. Имено, српскиот портал Б92 објави вест дека во Србија поточно во Нови Сад...

Одложен најавениот прекин за реемитување на домашни и странски ТВ канали

Премиерот Оливер Спасовски, придружуван од министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, се сретна со претставници на сите оператори обединети во Здружението на...

Укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

Вечерва во 18:15 часот е укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар, што беше воведена во...
video

БЕСА пред три години до Заев: Редефинирањето на државата е услов за коалицирање (ВИДЕО)

СДСМ и БЕСА вчера формираа предизборна коалиција, и заеднички ќе настапат на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април. Движењето БЕСА преку својот претставник Амир...

До ВМРО-ДПМНЕ стигнуваат многу материјали со индиции за сторен криминал

Претстојат тешки избори, но правдата ќе победи, бидејќи гледајте колку народ дојде само за еден ден на протестот на опозицијата, но тие имаат очекувања...

Чулев:Будно се следи состојбата на границите поради можен нов бран бегалци

Двете наши граници јужната и северната будно ги следат припадниците на граничната полиција во соработка со припадниците на нашата Армија и полиции на други...

Мицкоски до исплашениот Заев: Имам нешто во џеб да го извадиме, да одиме до...

Каков ли ас чува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во својот џеб? Ова прашање се отвори откако лидерот на опозицијата посегна по својот телефон во...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe