Јово Вангеловски: Заев во снимката се прикажува како мој голем пријател, но во мај...

Објавениот разговор или монолог на Зоран Заев ми наликува на негово себепромовирање во голем моќник, но и претставување како мој голем пријател, вели за Плусинфо,...

Новата „бомба“ го поврзува Заев со случајот „Рекет“

„Бомбата“ што ја објави денеска пратеникот Антонио Милошоски предизвика бура од реакции. Некои велат за вакво нешто „се оди до полиција на неколку часа...

Бомбите како доказ дека новиот закон за ЈО е донесен за спас на Заев,...

Се откри ли вистината зошто СДСМ и зоран Заев брзаа со носење на Законот за јавно обвинителство?! Бил ли свесен Заев дека можеби постојат...

Јанез Јанша на Твитер по најновата бомба за мешањето на Заев во работата на...

Јанез Јанша на Твитер по најновата бомба за мешањето на Заев во работата на СЈО По најновата аудио бомба за мешањето на екс премиерот и...
video

Новата аудио „бомба“ ги разнесе Заев и мафијата на власт: Договорено е паѓаат случаите,...

Новата аудио „бомба“ ги разнесе Заев и мафијата на власт: Договорено е паѓаат случаите, Катица знае, Врховен суд ќе донесе одлука, без Заев не...

Тимови од раководството на ВМРО-ДПМНЕ почнаа со акција ,,Обновата ПРЕД ВАШИОТ ДОМ”

На 25 јануари 2020 година тимови од раководството на ВМРО-ДПМНЕ почнаа со акција ,,Обновата ПРЕД ВАШИОТ ДОМ” Ќе биде посетено секое село и секој град,...

Законот за одбрана да се гласа пред распуштање на Парламентот

Оливер Спасовски денеска ја повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ да покаже минимум политичка коректност кон граѓаните и да гласа за Законот за одбрана пред распуштањето на...

Чулев во Шуто Оризари: Помина времето на шерифи и недопирливи

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев го посети Полициското одделение Шуто Оризари и проговори со вработените говореше  за тоа дека главен фокус во работењето...

Државниот завод за ревизија ќе ја проверува основаноста за исплата на бонусите во СЈО

Државниот завод за ревизија следниот месец ќе го проверува начинот како биле исплаќани високите надоместоци во веќе згаснатото Специјално обвинителство, објави Алсат. Ќе се проверува основаноста...

Чулев: Нема да дозволам злоупотреба на полициските овластувања, особено врз малолетни лица

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на својот фејсбук профил реагираше на објавеното видео на кое полициски службеник применува физичка сила. Во однос на видеото...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe