Нема тестови за корона. Филипче штелува бројки

Нема реагенси, нема тестови… Која е целта на Филипче да каже дека ситуацијата е под контрола штелувајќи ги бројките на новозаболени или можеби математиката...

(Фото) По бројните скандали околу Мексико, хациендата во Побожје, Драги Рашковски поднесе оставка

Драги Рашковски објави писмо на социјалните мрежи во кое се повлекува од функцијата Секретар за мониторинг и поддршка на институциите при реализација на програмата...

По турскиот криминалец на кој МВР му даде пасош е снимена серијата „Долина на...

Седат Пекер е водачот на турската мафија. Има 49 години и е носител на македонски пасош како Џадин Ахмедовски. Тој само некоолку дена откако беше...

Блумберг: Со ова темпо на вакцинација, Македонија ќе ја победи короната по 10 години!

Проценката е направена врз основа на само 0,3 проценти вакцинирано население до 6 април, односно 14.000 аплицирани дози. Со досегашното темпо на имунизација, на...

Се затвораат угостителските објекти и се воведува полициски час од 20 часот?

Се очекува Владата денеска да донесе нови мерки за спречување на ширењето на коронавирусот откако претпладното таква препорака произлегла од заседанието на Главниот координативен...

Д-р Данаиловски: Потребен е ВИКЕНД КАРАНТИН. Пикот на заразата допрва доаѓа

Врвот на третиот бран може да го очекуваме за две недели, некаде кон средината на април, предупредува епидемиологот д-р Драган Даниловски. Но, како што...

Неловски: Наместо да бараат вакцини, пола влада оди во Велес да отвори пазар

Да дадеме аплауз за министерот за здравство на Република Србија , ти благодарам министер. А за нашиот Филипче оставка, изјави Владимир Нелоски од ВМРО...

Груевски му врати на Заев: Никогаш во животот не сум влегол во хеликоптер!

Никогаш во животот не сум влегол во хеликоптер, напиша на својот Фејсбук профил, поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски. Со тоа тој го...

Струјата поскапела за 7,4 отсто во второто полугодие на 2020 година

Според податоците на Државниот завод за статистика, во второто полугодие од 2020 година, просечната малопродажна цена на електричната енергија за домаќинствата изнесува 5.144 денари...

28 годишна македонка која се вакцинирала во Србија итно хоспитализирана

Девојка на 28 годишна возраст која се вакцинирала со АстраЗенека вакција во Србија, пројавила тромбоза, по што итно е хоспитализирана. „Не се констатирани претходни...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe