Граѓаните ќе издржат неколку месеци без плати. Битно е сега да се донесе законот...

Граѓаните ќе можат уште некој месец да издржат без пари бидејќи многу поважен е законот за државјанствата, изјави пратеникот Скендер Реџепи од опозициската коалиција...

Попишувачот ќе ве бара сѐ додека не ве начека дома

На речиси десет дена пред почетокот на пописот граѓаните честопати се прашуваат што треба да направат доколку попишувачот не ги најде дома или доколку...

Од утре продолжува полицискиот час. Можни и нови мерки следните денови

Министерството за здравство информира дека од утре продолжува да важи забраната за движење од 22 часот до 05 часот наутро. Комисијата за заразни болести...

Денес календарски дојде пролет. Кај нас со дожд

Првиот пролетен ден е 79-от во годината и ќе трае 12 часа и 05 минути. Сонцето изгреа во 5 часот и 39 минути, а...

(Видео) Еве како поминува ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС во Македонија

Еве како изгледа полицискиот час во земјава. На твитер се појави видео на кое се гледа млади како прават склекови на сред улица, маршираат,...

(Видео/Фото) Лиде Лиде се сретна со Венко кој во ТВ21 вети дека ќе оствари...

Популарната Лидија, која на социјалните мрежи е претставена како Лиде Лиде често знае да се најде во коментари на објави кај министерот за здравство...

Граѓаните се охрабрија и започнаа да ги пријавуваат лихварите

Граѓаните се охрабрија, и анонимно телефонски започнаа да ги пријавуваат лихварите. За половина месец откако бројот е во функција, има 37 пријави. Полицијата работи...

Короната ги нападна најмалите, заразени над 200 деца до 9 години за две...

Дел од децата хоспитализирани во болницата во Козле имаат потреба од кислородна поддршка поради намалената сатурација, информираше денеска директорот Бесник Зекири Вкупно 64 ученици и...

Следна мерка ЦЕЛОСЕН КАРАНТИН

Во однос на мерките, министерот кажа дека не ја исклучуваат можноста за карантин и дека тоа веќе го најавиле пред два дена. „Сметаме дека...

Коциќ: На ВМРО-ДПМНЕ им пречи високиот степен на доверба во министерот Филипче

Од почетокот на пандемијата со коронавирусот, од ВМРО-ДПМНЕ гледаме само неодговорно, деструктивно однесување на штета на јавното здравје, на штета на здравствениот систем. –...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe