Рекорден пад на цените на нафтените деривати во Македонија

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 14,54%...

Владиката Агатангел повика на протест во недела поради омаловажувањето на Македонците

Европа за Македонците не треба да биде срам и понижување, туку таму треба да влеземе со кренати глави, е пораката на владиката Агатангел, кој...

Дали ќе има нови мерки ќе се знае до понеделник. Ќе заседава Комисијата за...

Премиерот Зоран Заев денеска ја информираше јавноста дека 3.000 вакцини против Ковид 19 се очекува да пристигнат во недела. Тој потенцираше дека во Македонија...

Велешанец пред очите на кумановската полиција шверцал мигранти. Завршил во станица

Жител на Велес вчера бил приведен откако се обидел да шверцува 10 мигранти и тоа пред очите на полицијата. Неговото возило било запрено на...

До ВМРО-ДПМНЕ стигнуваат многу материјали со индиции за сторен криминал

Претстојат тешки избори, но правдата ќе победи, бидејќи гледајте колку народ дојде само за еден ден на протестот на опозицијата, но тие имаат очекувања...

Од денеска забрана за движење од 16 до 05 часот и за викенди

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови....

Изминуваат последните петнаесетина часа од 85 – часовниот полициски час

Изминуваат последните петнаесетина часа од 85 – часовниот полициски час во земјата воведен поради спречување на ширењето на коронавирусот. Ова е најдолгиот полициски час...

Карантински пречек на први мај ?

Македонија го живее третиот карантински викенд, но по два, со целосна забрана, овој беше со скратени часови на забрането движење. Забраната за движење почна...

Од денеска маска мора да се носи секаде, исклучок ќе бидат само овие лица

Синоќа се донесе одлуката за носење на заштитна маска и на отворено. Оваа мерка ќе важи за движење на јавни места и површини од...

Ново поскапување на горивата

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се зголемуваат за 1,00 денар/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со Одлуката...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe