Се затвораат угостителските објекти и се воведува полициски час од 20 часот?

Се очекува Владата денеска да донесе нови мерки за спречување на ширењето на коронавирусот откако претпладното таква препорака произлегла од заседанието на Главниот координативен...

Д-р Данаиловски: Потребен е ВИКЕНД КАРАНТИН. Пикот на заразата допрва доаѓа

Врвот на третиот бран може да го очекуваме за две недели, некаде кон средината на април, предупредува епидемиологот д-р Драган Даниловски. Но, како што...

Неловски: Наместо да бараат вакцини, пола влада оди во Велес да отвори пазар

Да дадеме аплауз за министерот за здравство на Република Србија , ти благодарам министер. А за нашиот Филипче оставка, изјави Владимир Нелоски од ВМРО...

Груевски му врати на Заев: Никогаш во животот не сум влегол во хеликоптер!

Никогаш во животот не сум влегол во хеликоптер, напиша на својот Фејсбук профил, поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски. Со тоа тој го...

Струјата поскапела за 7,4 отсто во второто полугодие на 2020 година

Според податоците на Државниот завод за статистика, во второто полугодие од 2020 година, просечната малопродажна цена на електричната енергија за домаќинствата изнесува 5.144 денари...

28 годишна македонка која се вакцинирала во Србија итно хоспитализирана

Девојка на 28 годишна возраст која се вакцинирала со АстраЗенека вакција во Србија, пројавила тромбоза, по што итно е хоспитализирана. „Не се констатирани претходни...

Караџовски: Британскиот сој е чудовиште. Прави тешка клиничка слика за три дена

Претседателот на Комисијата за заразни болести Жарко Караџовски вечерва на гостувањето во телевизија Канал 5 изјави дека разликата меѓу овој пик на вирусот со...

Вакцините АстраЗенека пристигнуваат во недела

Во Македонија во недела ќе стигнат 24.000 дози од вакцината АстраЗенека преку Ковакс механизмот, објави вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук...

За 50% зголемен бројот на активни случаи во Македонија од воведувањето на полицискиот час

Владата ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести, која засега не гледа причини за воведување построги мерки, иако оценката е дека епидемиолошката состојба...

ЌЕ ФРЧАТ КАЗНИ – 300 евра ако одбиете да се попишете. Кривична пријава за...

Учеството во пописот е задолжително. За поттикнување бојкот ќе има кривично гонење, а оние кои ќе одбијат да се попишат ќе се казнуваат прекршочно...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe