Кризна состојба воведена во две општини во Македонија!!!

На денешната прес конференција на министерот за здравство истакна дека владата донела одлука за воведување на Кризна состојба во општините Дебар и Центар Жупа. Причина...

Денеска нови 54 случаи од коронавирусот откриени само во Систина!

Со зголемувањето на интензитетот на тестирањата со т.н. брзи тестови, се зголеми и бројот на позитивни резултати. „Аџибадем Систина“ позитивните ги препраќа во Институтот...

Драстично зголемена бројката на заразени во Македонија!!!

Бројот на заболени во Македонија од коронавирусот се искачи на 114 лица, информира А1ОН Ова се нови 29 нови случаи, а повеќето се од Скопје. За...

Среде криза Министерството за одбрана ќе потроши половина милион за сабја и музика

Додека еконимијата тоне од последиците на корона кризата Министерството за одбрана се реши да потроши половина милион денари за музички инструменти и сабја. На веб...

Британскиот сој на Ковид-19 коси се пред себе

Додека во Македонија се чекаат вакцините, здравствениот систем повторно е ставен на тестирање. Капацитетите на здравствените установи во сите градови се пополнуваат повторно после...

Објавена листата со лица кои ќе добијат помош од 6000 денари. Проверете дали сте...

На страницата kupuvamdomasno.gov.mk, може да видите дали сте меѓу оние кои се опфатени во најновиот сет на мерки на Владата. Потребно е само да го...

Најмногу заболени до сега: 44 ново заболени и 2 починати од коронависрусот

Почитувани, Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од Ковид-19 починаа двајца мажи, едниот на возраст од 45 години...

Од среда полицискиот час од 16 до 05 часот, во викендите ограничување 24 часа

Полицискиот час од среда ќе почнува во 16 часот, а ќе завршува во 5 часот следниот ден на територијата низ цела Македонија. Во викендите полицискиот...

18 нови случаи од Коронавирусот во Македонија изминативе 24 часа

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје - 11, Прилеп...

СЕ ЗАТВАРААТ кафичите, кафаните, казината и обложувалниците!!!

6 нови случаи во Македонија со Корона вирус, а вкупно 18 заразани. Една ново заразена со вирусот вчера допатувала од Барселона. Таа имала покачена телесна...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe