ОФИЦИЈАЛНО: Намален полициски час и отварање на летните тераси на угостителските објекти од следната...

Новиот предлог на Главниот координативен кризен штаб до Владата е полицискиот час од 27 април до 15 мај да почнува од 21 часот, а...

Следната недела ЌЕ СЕ ОТВОРАТ кафиќите НО ЕВЕ КАКО

Следната недела, по анализата на состојбата со Ковид-19 ќе се утврдува дали полицискиот час ќе се намали за еден час, а угостителските објекти ќе...

Полицискиот час ќе биде продолжен уште една недела. Угостителските објекти ќе останат затворени ?

Денеска заседава Комисијата за заразни болести која ќе треба да одлучи дали рестриктивните мерки во државава ќе останат на сила. Според неофицијални извори на...

ЕВН влегува НАСИЛНО ПО КУЌИ да менува броила, кога станарите не се дома

Хроничен проблем и постојана штета на десетици иљади семејства и стотици фирми, дуќани, ресторани… создава ЕВН кога по своја проценка, за нивни оперативни и...

8 седници за 8 месеци во Собранието – наплатени над милион евра плати и...

За оваа (не)работа, пратениците секој месец земаат просечно по 1.100 евра, или за 8 месеци вкупно милион евра за пратенички плати. За патни трошоци,...

(Видео) Џафери збесна во Собрание: ТРИ СААТИ МЕ ТУПИТЕ

Откако спикерот Талат Џафери работата на Собранието ја продолжи со 32-та седница, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија салата со што се растури кворумот. Координаторот...

Нема тестови за корона. Филипче штелува бројки

Нема реагенси, нема тестови… Која е целта на Филипче да каже дека ситуацијата е под контрола штелувајќи ги бројките на новозаболени или можеби математиката...

(Фото) По бројните скандали околу Мексико, хациендата во Побожје, Драги Рашковски поднесе оставка

Драги Рашковски објави писмо на социјалните мрежи во кое се повлекува од функцијата Секретар за мониторинг и поддршка на институциите при реализација на програмата...

По турскиот криминалец на кој МВР му даде пасош е снимена серијата „Долина на...

Седат Пекер е водачот на турската мафија. Има 49 години и е носител на македонски пасош како Џадин Ахмедовски. Тој само некоолку дена откако беше...

Блумберг: Со ова темпо на вакцинација, Македонија ќе ја победи короната по 10 години!

Проценката е направена врз основа на само 0,3 проценти вакцинирано население до 6 април, односно 14.000 аплицирани дози. Со досегашното темпо на имунизација, на...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe