Погледнете по кои цени ќе се летува во Охрид

Корона кризата и забраната за патување ги смени плановите на македонските граѓани за годишен одмор. Кај голем дел од граѓаните постои страв летниот одмор...

Ќе се гласа и со истечени патни исправи

ДИК денес организира симулација на безбедно гласање  на едно избирачко место на кое што ќе бидат поканети сите медиуми. На вчерашната седница на ДИК...

Ципрас упати поддршка до Заев и СДСМ: Прогресивното поглавје може да продолжи само со...

Претседателот на грчката партија Сириза и поранешен премиер на Грција, Алексис Ципрас упати видео порака со поддршка на претседателот Зоран Заев, СДСМ и коалицијата...

Двајца анестезиолози од ГОБ „8 септември“ поднеле барање за отказ

Градската болница „8 септември“ во најголемиот ек на пандемијата со Ковид-19 останува без двајца анестезиолози од вкупно 13 кои одлучиле да ја напуштат ГОБ...

Велешанец го ,,внесе,, коронавирусот во затворот Идризово

Тринаесет затвореници од казнено-поправниот дом „Идризово“ се во самоизолација бидејќи биле во затворски оддел каде престојувал и осуденик за кој веќе е потврдено дека...

Министерот за внатрешни работи Чулев во работна посета на СВР Велес

https://www.youtube.com/watch?v=ctbmPBjt1bQ&feature=emb_title Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска во рамки на своите тековни активности ги посети Секторот за внатрешни работи Велес и Одделението за внатрешни работи Кавадарци,...

Маски со лажни сертификати за заштита од корона завршиле низ болниците во Македонија

Најмалку седум јавни здравствени институции од Македонија набавиле маски кои имале лажни и невалидини сертификати за квалитет и се под истрага на Европската канцеларија...

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра секоја година за земјоделците и навремени субвенции

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 %...

КОМИСИЈАТА ВООПШТО НЕ ДАЛА ДАТУМ ЗА ОТВОРАЊЕ ГРАНИЦИ, изненадени се што зборува Спасовски

Комисијата за зaразни болести воопшто не ѝ предложила на Владата датум за отворање на границите и аеродромите без тестови и задолжителен карантин, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. Членовите на...

Предвремени парламентарни избори 2020. Од денес започнува кампањата

Дваесетдневната кампања за изборите за пратеници во Собранието на Република Северна Македонија закажани за 15 јули започнува денеска и ќе трае до 12 јули...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe