Хероинот го мешале со парацетамол и кофеин. Уапсените на патарина Сопот ,,креативни,,

СВР Велес поднесе кривична пријава против Г.Ц.(34) и О.Н.(35), двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и...

Возачот на автомобилот со тешки повреди префрлен на скопските клиники

Портпаролот на ЈЗУ Општа болница Велес др. Весна Неделковска Николова изјави дека момчето било примено во Ургентниот центар. По прегледот направена му е компјутерска томографија...

Воз удри во автомобил – возачот тешко повреден

Утринава околу 06.40 часот на патниот премин кој се наоѓа кај влезот на Фабриката за порцелан во Велес, товарниот воз кој сообраќа на линијата...

Старица пронајдена мртва во својот дом

По случајот со мајката и синот кои беа пронајдени мртви во стан во близина на Жаба зграда вчера на 08.04.2020 е пронајдено уште едно...

Вечерва уште двајца починати од корона вирусот во Куманово

Уште двајца кумановци ја изгубиле битката со корона вирусот, соопшти вечерва градоначаникот на Куманово, Максим Димитриевски во гостувањето на Топ Тема на Телма -Пред самото...

Две мртви тела пронајдени во Велес

Во близина на детската градинка кај Жаба зграда, утрово велешката полицијата пронашла две мртви тела во стан на улицата 4-ти Јули. Од станот се ширела...

Мајката на сопругата на Пендаровски почина, се чекаат резултати за коронавирус

Мајката на Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на претседателот Стево Пендаровски починала денес на Клиниката за пулмологија во Скопје. Посмртно и бил земен брис за да се...

(Видео) Сведоштво на внуката на починатиот велешанец заболен од корона вирусот

Првиот пат дедо ми го вратија од болница со образложение дека има бронхит, а вториот пат чекајќи ја итната помош да го однесе на...

Десетгодишно девојче пронајдено удавено во Мала Река

Десетгодишната Ешуриме Беќирова од село Бањица, која вчера утрото исчезна и се бараше во надојдените води на Мала Река, утрово е пронајдена под селото,...

Безживотно машко тело пронајдено во Охрид

Попладнево безживотно машко тело пронајдено на ул. Асном во Охрид. Скопје 1.мк објави дека неофицијално дознале оти станува збор за маж на околу 60 години од...