ПO „ЈAВНА СОБА“ ОТВОРЕНА „БАЛКАНСКА СОБА“ – нови монструозни содржини со деца се шират...

Група во која секојдневно се споделуваат порнографски материјали со деца и малолетници е откриена на социјалната мрежа „Телеграм“. Како што е наведено, во групата...

ДА ИМ СЕ ОДЗЕМАТ ПАСОШИТЕ на Македонците кои нема да се попишат како Бугари

Фондацијата „Македонија“ ќе испрати писмо до претседателот на Народното собрание и до претседателот на државата со цел, да се воведат промени во Законот за...

Единствената продавница во која НЕМА ПРОДАВАЧ И КАМЕРИ, СЕКОЈ ЗЕМА ШТО САКА И ОСТАВА...

Девет километри подалеку од Ваљево, мелницата на Џедин, во која верувале или не, може да ве однесе, и мапата на Гугл имаат речиси традиционална...

ДЕЛТА СОЈОТ НЕЗАПИРЛИВ: Започна четвртиот бран на Ковид-19 во Србија

Иако го очекувавме есенва, четвртиот бран на коронавирусот во Србија практички веќе е почнат, а прашање е само со колкав интензитет ќе биде и...

БЕЗ РОАМИНГ: Од утре за „ало“ и интернет како од дома од Србија, Ц....

Од утре се укинува роамингот за телефонски разговори, СМС пораки и интернет меѓу Македонија, Србија, Црна Гора, Албанија, Косово и Босна и Херцеговина. Со...

(Видео) Срби нападаа возила што ,,ПРСКААТ КОРОНА,,

Во вторникот кај стадионот во Винча, Србија, неколку лица ја нападнале екипата на тамошното комунално претпријатие, која прскала против комарци. Пред неколку дена сличен...

ВО ГРЦИЈА стапува во сила европскиот дигитален КОВИД ПАСОШ

Конкретниот законски акт ги предвидува начинот на издавање и содржината на сертификатот, а генералниот секретар за координација на Владата Танасис Кондогеоргис, за грчката телевизија...

Внимавајте ако одите на море: Се појави грчка мутација на корона вирусот

Грчките медиуми објавија за мутација на Ковид-19 вирусот Β 1.1.318 (Variant E484K), која е слична на нигерискиот сој и ја нарекуваат „атинска“.  Оваа варијанта...

Се што треба да знаете пред да тргнете за Грција

За да влезете во Грција, задолжителни се два документи, едниот е специјален образец (PLF) со лични податоци, адреса и траење на престојот во земјата,...

Кристијан Голубовиќ oд peaлнo шoy ќе зaвpши вo зaтвop: Иcплoви фoтoгpaфиja co нeгo и...

Познатиот криминалец Кристијан Голубовиќ ќе биде земен од реално шоу каде во моментов се наоѓа и однесен во затвор, пишуваат српските медиуми. Прична за тоа...