Се што треба да знаете пред да тргнете за Грција

За да влезете во Грција, задолжителни се два документи, едниот е специјален образец (PLF) со лични податоци, адреса и траење на престојот во земјата,...

Кристијан Голубовиќ oд peaлнo шoy ќе зaвpши вo зaтвop: Иcплoви фoтoгpaфиja co нeгo и...

Познатиот криминалец Кристијан Голубовиќ ќе биде земен од реално шоу каде во моментов се наоѓа и однесен во затвор, пишуваат српските медиуми. Прична за тоа...

Oпасниот бразилскиот сој на коронавирусот пристигна во Србија

Директорката на ковид болницата во Батајница, во Белград, Татјана Аџиќ Вукичевиќ, за РТС изјави дека има индикации дека бразилскиот сој на коронавирусот се појавил...

ОДИМЕ на море! Грција се отвора, еве и како

Локдаунот кај нашиот јужен сосед веќе од крајот на месецов полека ќе почне да се укинува по фази, а туристи за летување ќе може...

(Видео) ,,Војна,, на улиците на Солун поради карантинот

Карантинот кој беше воведен во Грција како мерка за спречување на ширењето на короната ги налути граѓаните кои во Солун преку социјалните мрежи се...

Границата со Грција останува затворена

Одлуката за привремено ограничување на копнените граници со Македонија, Албанија и на Турција, како и за забраната за влез на државјани на трети земји,...

Грција ги отвара училиштата на 11 мај

Раководството на Министерството за образование донесе одлука да се започне отворањето на училиштата во Грција од 11 мај. Се очекува отворањето да биде делумно...

Се огласи Вучиќ со објава која сите ја чекаа

Србија од понеделник ќе живее во нешто порелаксирани мерки на вонредна состојба поради коронавирусот. Со работа ќе почнат фризерските салони и теретаните, а полицискиот час...

Србија потврди 408 нови случаи на заразени со коронавирус

Србија потврди 408 нови случаи на заразени со коронавирус. Во таа земја вкупно се заразени 4.873 лица. Министерот за здравство Златибор Лончар изјави дека...

Данило, синот на српскиот претседател ВУЧИЌ има КОРОНА!

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило е позитивен на корона вирус и е сместен на инфективната клиника во Белград. Веста на Инстаграм ја потврдил...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe