Библиотеката во Велес затворена. Вработена позитивна на Ковид-19

Локалната библиотека „Гоце Делчев“ е затворена поради тоа што кај една вработена е потврдено присуството на коронавирусот. Кога ќе започне со работа нема информација,...

Уште една наставничка од ООУ „Васил Главинов“ со Ковид-19

Непосредно пред стартот на учебната година регистриран е уште еден случај на Ковид-19 во ООУ „Васил Главинов“. Предходно нејзина колешка која закрепна исто така...

(Видео) Велешанецот Бојан Петковски – Пич Мајчин, учесник во Задруга 4

Задруга е српско реално шоу на Жeљко Митровиќ. Шоуто трае од 6 септември 2017 година, со голем успех, иако реакциите на критичарите се се...

(Галерија) ВЕЛЕС БАЈКИНГ по 6-ти пат со outdoor festival АЗОТ мтб предизвик 2020

Изминатиов викенд во с.Богомила се одржа 6-от по ред outdoor festival АЗОТмтб предизвик 2020. Согласно новонастаната ситуација со КОВИД-19 и правилата и протоколите за...

4 – годишниот Дариан е роден со половина срце: Неговата мајка за животната борба...

Дариан е роден со синдром на хипопластично лево срце, ретка малформација на срцето во која левата срцева комора е сериозно неразвиена - состојба за...

(Видео/Фото) Превалец го ,,однесе,, водата. Последици од поројниот дожд во Велес

Последиците од вечерашното невреме се највидливи во населбата Превалец. Овде во буквална смисла на зборот улици се разнесени од јачината на водата која се...

Шест пратеници од Велес во новиот состав на собранието

Денес во собраниските клупи за прв пат ќе седнат шестмина велешани. На предвремените парламентарни избори, избрани се рекорден број на пратеници кои потекнуваат од...

(Видео) Уште една ,,корона,, свадба во Велес

Попладнево во Велес се случи уште една свадба иако законските забрани поради состојбата со коронавирусот се сеуште на сила. Пред две недели исто така...

Седум велешки фирми зеле државна помош, а не им исплатиле плати на вработените

Владата попладнето го објави спсикот на сите фирми, кои зеле државна помош, а потоа ја злоупотребиле и не ги исплатиле вработените. На овој список...

Почина правобранителот Борче Пинев

Борче Пинев по несреќата која му се случила пред неколку денови денес почина. Пинев доживеал пад од голема височина при обид за сечење на...

Следете не

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe