ПЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ во сообраќајката кај ,,Паб-от,,

СВР Велес излезе со официјална информација за сообраќајната незгода која се случи синоќа по полноќ кпга возило влета во ,,Паб,, кај Офицерскиот дом.    ,,На 04.12.2021...

(Фото) СО АВТОМОБИЛ ВЛЕТАЛ ВО ПАБ – Нема информации за повредени

Синоќа се случила сообраќајна несреќа во која автомобил влетал во ,,Паб,, кај офицерскиот дом. Неофицијално на масите имало и гости. Повеќе информации се очекуваат...

БРАТЧИЊАТА НА 4 И 8 ГОДИНИ КОИ ИСЧЕЗНАА СЕ ВРАТИЛЕ ДОМА: Бевме да се...

Две братчиња од Велес на возраст од четири и осум години беа пријавени од страна на нивниот татко С.Б. (39) за исчезнати. Тој го...
Фото - илустрација

ЗАМИНАЛЕ ОД ДОМА И НЕ СЕ ВРАТИЛЕ – Две велешанчиња ги бара полицијата

Вчера велешанецот С.Б.(39) пријавил дека двете малолетни деца заминале од дома и досега не се пронајдени. Во 03.30 часот во Полициската станица Велес С.Б.(39)...

КРИЕЛ МАРИХУАНА ВО БУРЕ КАЈ БАБА МУ – Уапсен велешанец кој го повторил кривичното...

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против еден велешанец за кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

30 ГОДИШЕН ВЕЛЕШАНЕЦ ЈА ИСТЕПАЛ СОПРУГАТА – Го пријавила во полиција па го уапсиле

Вчера во СВР Велес Р.С.(30) од Велес пријавила дека околу 12.00 часот во куќа на ул.„8-ма Велешка бригада“, каде живее со невенчаниот сопруг А.В.(30)...

ЈКП ДЕРВЕН СО НОВ ДИРЕКТОР – Горан Наунчев

По две недели од оставката на досегашниот директор на ЈКП Дервен, Антон Јовиќ на негово место како в.д директор од страна на градоначалникот на...

(Видео) ИЗГОРЕ АВТОБУС ВО БУГАРИЈА – Меѓу жртвите има и велешани

Македонскиот автобус синоќа околу 21 часот влегол во Бугарија од граничниот премин „Капитан Андреево”. Според првичните информации загинале 45 македонски државјани, а 7 преживеале....

ВОЗАЧОТ КОЈ ВОЗЕЛ 10 ГРАДОНАЧАЛНИЦИ НА ВЕЛЕС – Трајче Хаџи Арсов

Хаџи Арсов ги возел градските татковци на Велес од далечната 1974 година се до 2014 година кога се пензионирал. Во разговор за ММС, тој...

ВЕЛЕС ДОБИВА НОВ ПЛОШТАД Изградбата започнува од 15-ти јануари 2022 година

Градоначалникот Марко Колев денеска го потпиша договорот за грант со Делегацијата на Европска Унија  за реализација на проектот „Паметни решенија за Велес- продолжуваме“, со...