Вчера во 20.00 часот во полициската станица Велес К.Т.(30) од Велес пријавила дека, во текот на декември 2020 год. од страна на Д.С.(56) била принудувана да има сексуални односи во неговиот стан со него, неговиот пријател и повеќе други лица. По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.