На 30.11.2020 год. во 19.50 часот во СВР Велес К.П.(25) од Велес пријавила дека, на 29.11.2020 год. околу 18.30 часот во нивната семејна куќа била физички нападната од најзиниот невенчан сопруг Д.А.(42), при што, и се нанесени видливи телесни повреди. По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски.