Сцена како од филм се случувала вчера попладне на автопатот Скопје-Велес: непознати напаѓачи, кои се возеле во „Голф“, пукале кон друго возило, соопшти МВР. Никој не е повреден во инцидентот. „На 07.02.2022 во 17.10 часот во СВР Скопје, С.К. пријавил дека на автопатот Скопје-Велес лица кои биле со патничко возило „фолксваген голф” пукале кон возило во кое се превезувал тој. Повредени лица нема и нема оштетување на возилото“, се вели во полицискиот билтен. Од МВР додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.