Еден од повредените по денешната експлозија на плинска боца во Романовце, шеесетгодишен маж кој беше сместен на КАРИЛ им подлегна на повредите соопштија вечерва за Канал 5 од Ургентниот центар во Скопје.

Тој е четвртата жртва од експлозијата на плинска боца во семејната куќа во која што претпладнево загинаа и три деца, на возраст од осум, девет и единаесет години.

Уште шестмина членови на семејството се повредени и се згрижени на скопските клиники, од кои тројца се во исклучително тешка состојба.