Вчера вечерта во Полициската станица Велес, Ѓ.А.(23) пријавил дека околу 21.30 часот во казино во Велес бил физички нападнат од Г.Ш.(42); информираат од СВР Велес. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Велес.