Вчера вечерта околу 19.30 часот во Велес од полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес е лишен од слобода А.Н.(48) од Велес, затоа што кај него се пронајдени и одземени 18 пакувања со хероин. По целосно документирање на случајот против А.Н. ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од Министерството за внатрешни работи.