Пензионер кој бил хоспитализиран на Инфективната клиника е 15 жртва на коронавирусот од Велес. Ова го соопшти градоначалникот Коцевски на денешната прес конференција. На Инфективното одделение во велешката болница има 14 лица, 10 кои се потврден и случаи на Ковид-19, а за четири се чекаат резултати. Двајца од пациенти се на кислородна поддршка.