Вчера во Полициската станица Велес, Х.Ш.(48) од с.Горно Оризари, велешко, пријавил дека неговата сопруга А.Л.(37), за која на 01.06.2021 пријавил дека се одделечила од домот, на 19.07.2021 ја пронашол кај нејзината тетка во селото, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.