Вчера во Полициската станица во Велес, Е.Ј.(24) од Велес пријавила дека околу 16.30 часот на ул.„Стеван Богоев“ во Велес била физички нападната од У.Д.(36). По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.