Напад од куче скитник бележи полицискиот билтен за изминатите 24 часа. Вчера во вечерните часови во околината на Градскиот пазар на улица ,,Димитар Влахов,, малолетно девојче вило каснато од куче скитник. Настанот го пријавил во полициската станица Ф.И.(32) татко на девојчето. – На 19.07.2021 во 21.20 часот во СВР Велес, Ф.И.(32) одВелес пријавил дека на ул.„Димитар Влахов“ во Велес неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник, стои во соопштението на СВР Велес.