Вчера во попладневните часови околу 16.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во двор на ул.„Петре Михов“ во Велес, К.К.(62) била физички нападната од нејзината соседка К.К.(41). По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.