Вчера околу 10.00 часот во СВР Велес, Д.С.(58) пријавила дека во с.Мартолци, велешко, била физички нападната од К.Г.(61). По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираше портпаролот Љубомир Додевски, портпарол на СВР Велес.