Вчера 30.01.2022 во 09.10 часот во Полициска станица Велес С.Т.(31) од Велес пријавила дека околу 04.30 часот пред угостителски објект во Велес била физички нападната од велешанката С.И. Се преземаат мерки за расчитување на случајот, информираат од Министерството за внатрешни работи.