Комисијата за заразни болести предложи полицискиот час од среда, 28 април да почнува од 21 часот и да трае до 5 часот изутрината. На денот на празнувањето на празниците Велигден и Рамазан полициски час нема да има, дознава Дојче веле. Од среда се отвораат и летните тераси на кафулињата. Ваквиот предлог, Комисијата треба да го достави до Владата, којашто треба да донесе одлука дали ќе се отворат летните тераси на кафулињата во пресрет на празниците.