Вчера во Полициската станица Велес, 43 годишен маж од Велес пријавил дека куќата каде што живее бил физички напднат од неговата вонбрачна сопруга А.Т (28) информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Од СВР Велес најавуваат дека по целосното документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.