Борец доби уште едно ново име во своите редови. Тимот од Велес го ангажираше Нехар Садики, екс фудбалер на Работнички и на неколку други екипи во нашата земја, поранешен репрезентативец на младите селекции.

Садики кој игра на стоперската позиција, настапуваше во Работнички, Еуромилк, Ренова, а последно играше во Малта.

Со Садики Борец треба да ја засили дефанзивата на војата екипа. Во првото коло велешани беа поразнеи од Работнички со 1:0.